Powrót
Atrakcje weselne

Zabawy na Wesele

Napisane przez Wojciech Wysowski 15/02/2022

Postaramy się podzielić z Państwem naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi zabaw i konkursów, które organizowane są na weselu. Żadna zabawa nie może urazić żadnego z Gości, nie może wystawić nikogo na pośmiewisko. Wszystkie prowadzone aktywności z uczestnikami wesela przeprowadzam z klasą, na poziomie i z poczuciem humoru. Nie przeprowadza się wiejskich zabaw typu jajko przez nogawkę, czy popmpowanie przez ciotkę pupą balonów pompką do materaca.Zabawy i konkursy muszą być przemyślane, ustalone z Młodą Parą, odpowiadające ich gustom i oczekiwaniom. Państwo Młodzi muszą na swoim weselu czuć się pewnie i swobodnie. Nic na siłę! Jeżeli ktoś nie lubi być w centrum uwagi, stresuje go bycie na środku należy zabawy ograniczyć do minimum. Zabawy weselne dzielimy na te indywidualne gdzie Młodzi są na środku i w centrum uwagi (test zgodności), na takie gdzie zasiadają w jury a "produkują" się Goście, oraz te gdzie bawią się wszyscy bez przerywania zabawy tanecznej( pociąg). Dobieramy zabawy i konkursy do stylu wesela, nie robimy zabaw "oklepanych" jak "krzesełka", "kareta". Bardzo często wymyślamy z nowożeńcami oryginalne zabawy, związane z ich pracą, hobby lub motywem przewodnim uroczystości. Do zabaw warto wykorzystać różne gadżety i akcesoria, które fajnie się później prezentują na zdjęciach i filmie z wesela, dodają kolorytu i są ciekawe.Bardzo fajnym rozwiązaniem są takie, w których bierze udział większość Gości są to zabawy integracyjne i taneczne.  Proponujemy zorganizować zabawy po posiłkach, żeby nie przerywać bloków muzycznych pomiędzy daniami.
Zabawy muszą być ciekawe i angażować do nich wszystkich Gości. Osoby nie biorące bezpośrednio w zabawie udziału powinny w nich uczestniczyć nawet w roli kibiców, żywiołowo reagować na to co się dzieje na środku. Idealnym rozwiązaniem są tutaj zabawy integracyjne z podziałem Gości na grupy.Zabawy taneczne typu Belgijka, Polonez, którym można rozpocząć wesele po pierwszym tańcu bardzo fajnie integrują Gości.Jesteśmy zdania, że na każdym weselu należy zorganizować jakieś aktywności dla Gości. Ma być wesoło jak na wesele przystało. 

crossmenu
Messenger messenger
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram