Ile Kosztuje Konsultant Ślubny?

Wstęp

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie. Od wyboru idealnej sukni, przez znalezienie odpowiedniego miejsca na przyjęcie, po skomplikowane kwestie związane z cateringiem i dekoracjami - lista spraw do załatwienia jest długa i często stresująca. W takim momencie wiele par decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego konsultanta ślubnego. Ale ile tak naprawdę kosztuje konsultant ślubny?

Czym Jest Konsultant Ślubny?

Konsultant ślubny to osoba, która pomaga przyszłym małżonkom w organizacji ich wymarzonego dnia. Profesjonalista ten zajmuje się wszystkim, od koordynowania dostawców, przez doradztwo w kwestii stylizacji i dekoracji, po pomoc w rozwiązaniu ewentualnych problemów, które mogą pojawić się w dniu ślubu. Dzięki temu para młoda może skupić się na cieszeniu się tym wyjątkowym dniem.

Ile Kosztuje Konsultant Ślubny?

Koszty wynajęcia konsultanta ślubnego mogą znacznie różnić się w zależności od wielu czynników. Przede wszystkim ceny usług są uzależnione od zakresu obowiązków, które ma na sobie konsultant oraz od jego doświadczenia i renomy.

1) Zakres Obowiązków

Jeśli chodzi o zakres obowiązków, niektóre pary decydują się na wynajęcie konsultanta tylko na dzień ślubu, aby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Inne pary natomiast wolą skorzystać z pełnej obsługi planowania ślubu - od pomocy przy wyborze miejsca i dostawców, po koordynację samego dnia uroczystości. Oczywiście pełna obsługa będzie kosztować więcej niż jednodniowe wsparcie.

2) Doświadczenie i Renoma

Doświadczenie i renoma to kolejne czynniki wpływające na cenę usług konsultanta ślubnego. Specjaliści o ugruntowanej pozycji na rynku i wieloletnim doświadczeniu mogą prosić o wyższe stawki za swoje usługi.

3) Lokalizacja

Lokalizacja również ma wpływ na koszty wynajmu konsultanta ślubnego. W dużych miastach ceny za usługi są często wyższe niż w mniejszych miejscowościach.

Czy Warto Wynająć Konsultanta Ślubnego?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników - budżetu pary młodej, ilości czasu jaki mają do dyspozycji czy też stresu jaki są w stanie zaakceptować podczas przygotowań do ślubu.

Pomimo kosztów wynajęcia profesjonalisty, wiele par uważa tę inwestycję za opłacalną. Konsultant ślubny może pomóc zaoszczędzić czas oraz pieniądze dzięki swoim kontaktom biznesowym i umiejętności negocjacji cen z dostawcami.

Podsumowanie

Planowanie ślubu to zadanie wymagające dużej ilości czasu oraz energii. Dla wielu par wynajęcie profesjonalnego konsultanta może okazać się najlepszym rozwiązaniem pozwalającym im cieszyć się tym szczególnym okresem bez dodatkowego stresu. Pamiętaj jednak, że koszty wynajmu takiego specjalisty mogą być różne – wszystko zależy od zakresu obowiaskow.

 Atrakcje na wesele

Dzisiejsze wesela obfitują w rożne atrakcje i niespodzianki przygotowane przez Państwa Młodych dla swoich Gości.Zawsze powtarzamy, że bez tych "dodatków" można się obejść i tak będzie super zabawa ale jednocześnie, każde dodatkowe urozmaicenie będzie miłym akcentem, wzbogaci scenariusz wesela, doda mu rangi i na końcu fotograf i kamerzysta będzie miał więcej pola do popisu. 


Fotobudka na wesele 


Najbardziej popularną atrakcją na jaką decydują się Młodzi jest fotobudka o ciężki dym na pierwszy taniec. Obecnie większą popularnością cieszy się nowocześniejsza wersja fotobudki jaką jest Foto Lustro. Różni się tym, że można się w niej przeglądać przed wykonaniem zdjęcia, ma większe gabaryty, jest ciekawsza pod względem eststycznym, wzbudza większe zainteresowanie wśród Gości. Istnieje przekonanie, że ustawienie tej atrakcji powoduje, że Goście tłumnie udają się do miejsca gdzie jest ona ustawiona i parkiet jest pusty. Nic bardziej mylnego. Należy dokładnie poinformować Gości jaki będzie czas ekspozycji, że każdy zdąży zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, kolejno zapraszać Gości na przykład numerami stołów. Uważam, że ta atrakcja to fajny pomysł na urozmaicenie swojego wesela. Jeżeli dodatkowo ja prowadzę wesele a korzystają Państwo z mojego urządzenia to zawsze staram wykorzystać gadżety z fotobudki do przeprowadzenia zabawy z ich udziałem. Zawsze z tego wychodzi ciekawa i kolorowa forma dodatkowej zabawy.


Ciężki dym na pierwszy taniec lub inaczej "taniec w chmurach" to również bardzo częsta atrakcja. Tym razem polega ona na urozmaiceniu pierwszego tańca poprzez zastosowanie wytwornicy ciężkiego dymu.Posiadam nowoczesne urządzenie oparte na bazie suchego lodu dzięki temu nie włącza się czujki dymu w lokalu weselnym.Ciężki dym można dodatkowo okrasić fontannami zimnych ogni, które są przeznaczone do użytku wewnętrznego.


Iluzjonista na weselu 


Na wesele można zaprosić iluzjonistę, który wykona pokaz iluzji a następnie może podchodzić do stołów i przy nich "czarować" Państwa Gości różnymi sztuczkami.


Pokaz sztucznych ogni 


Niekiedy organizatorzy decydują się na pokaz sztucznych ogni. Jeżeli istnieje taka możliwość w obiekcie gdzie jest organizowane wesele, zaprasza się Gości wieczorem na zewnątrz lokalu na pokaz.Sugeruje żeby, pokaz przygotowała profesjonalna firma, która się takimi pokazami zajmuje. Tylko wtedy można być pewnym bezpiecznego pokazu, oraz będzie on zdecydowanie atrakcyjniejszy niż zakup gotowego zestawu za kilkaset złotych.


Napisy Love i Miłość to kolejne ciekawe rozwiązanie, które bardzo często spotykam na weselach. Są one w różnych stylach i wielkościach. Są napisy wykonane czcionką pisaną i drukowaną z ciepłą, zimną i ledową barwą światła. Bardzo często Goście wykonują sobie zdjęcia przy napisach.Posiadam bardzo duży wybór napisów Love i Miłość i zapraszam do mojej wypożyczalni.


Karykaturzysta 


Na wesele można zaprosić również karykaturzystę. Nie jest to jednak tania atrakcja biorąc pod uwagę ilość zaproszonych Gości. Tak naprawdę nie ma możliwości zrobienia karykatury każdemu z Gości.


Występ gwiazdy na weselu 


Wesele może również uatrakcyjnić występ zaproszonej gwiazdy. Wiąże się to jednak z bardzo wysokim kosztem honorarium w przypadku znanego artysty oraz zapewnieniem mu dodatkowych uwarunkowań sprzętowych. Oczywiście są artyści którzy występują z pół playbacku, bez zespołu i w takim przypadku koszty będą zdecydowanie niższe.


Barman na wesele 


Na wesele można zaprosić barmana, który będzie przygotowywał dla Gości drinki, oraz może przeprowadzić widowiskowy pokaz barmański. Kolorowe i zmyślne drinki cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród kobiet. 


Wymieniliśmy tylko niektóre atrakcje jakie spotyka się na weselach. Jeżeli będą Państwo zainteresowani atrakcjami na swoim weselu zapraszam do współpracy z naszą firmą. 

Jaka piosenka na pierwszy taniec?

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem, podczas rozmów z Parą Młodą.Jaki utwór wybrać?, jak zatańczyć?, czy pójść do szkoły tańca?To są pytania, które nurtują Państwa Młodych. Nasza odpowiedź jest zawsze taka sama. Wybierzcie sobie piosenkę, która dobrze się Wam kojarzy, która jest Wam bliska. Ten utwór zapamiętacie do końca życia...Oczywiście jak we wszystkim co jest związane z branżą weselną tutaj też panuje moda. Moda na przeboje na pierwszy taniec. Kilka lat temu bardzo często Młodzi wybierali utwór Paulli " Od dziś" albo Ed Sheeran "Perfect", teraz króluje Sobel i jego "Wyglądasz tak pięknie".Czy piosenka na pierwszy taniec musi być "wolniaczkiem"? Oczywiście, że nie ale taki utwór najłatwiej zatańczyć, czyli popularne dwa na jeden. I właśnie najczęściej na taki wybór decydują się nowożeńcy.Czasami Państwo Młodzi łączą ze sobą dwie piosenki wolną i szybką przygotowując do tego układ taneczny. To dobre i zaskakujące rozwiązanie dla Gości ale trzeba mu poświęcić trochę czasu na lekcjach tańca.Każdej parze powtarzamy, że jeżeli nie czują "bluesa" w tańcu to lepiej nie ryzykować...Wesele ma być zabawą, również dla Was i niema sensu się dodatkowo denerwować.


"Ciężki dym na pierwszy taniec" zwany też "tańcem w chmurach" Obecnie bardzo często pierwszemu tańcu towarzyszy efekt ciężkiego dymu. Ta atrakcja ma zadanie go uatrakcyjnić, dodać piękna temu nieodłącznemu wydarzeniu na każdym weselu. Niekiedy Młodzi proszą żeby dymu było po szyję :), żeby ukryć niedoskonałości tańca, ale proszę mi wierzyć nie oto w tym chodzi.Efekt ciężkiego dymu można okrasić fontannami zimnych ogni i konfetti to naprawdę ciekawe rozwiązanie a dobry fotograf potrafi z tego zrobić zdjęcie jak dzieło sztuki. Czas na wykonanie pierwszego tańca zależy nie tylko od długości piosenki ale tego ile czasu Młodzi chcą być w centrum uwagi. Utwór można skrócić lub zaprosić do tańca Gości w trakcie piosenki. Bardzo ważna podczas realizacji tego wydarzenia jest rola świateł scenicznych. Profesjonalny zespół czy Dj pomogą dobrać odpowiednie oświetlenie i jego kolorystykę. Tak naprawdę temat pierwszego tańca to temat rzeka więc nie będziemy się rozpisywać. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu. Podsumowując doradzamy wybrać piosenkę bliską waszemu sercu, nie koniecznie znaną i lubianą, podejść do tego na pełnym luzie i zatańczyć jak najlepiej się potrafi bez cudowania... 

Zabawy na Wesele

Postaramy się podzielić z Państwem naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi zabaw i konkursów, które organizowane są na weselu. Żadna zabawa nie może urazić żadnego z Gości, nie może wystawić nikogo na pośmiewisko. Wszystkie prowadzone aktywności z uczestnikami wesela przeprowadzam z klasą, na poziomie i z poczuciem humoru. Nie przeprowadza się wiejskich zabaw typu jajko przez nogawkę, czy popmpowanie przez ciotkę pupą balonów pompką do materaca.Zabawy i konkursy muszą być przemyślane, ustalone z Młodą Parą, odpowiadające ich gustom i oczekiwaniom. Państwo Młodzi muszą na swoim weselu czuć się pewnie i swobodnie. Nic na siłę! Jeżeli ktoś nie lubi być w centrum uwagi, stresuje go bycie na środku należy zabawy ograniczyć do minimum. Zabawy weselne dzielimy na te indywidualne gdzie Młodzi są na środku i w centrum uwagi (test zgodności), na takie gdzie zasiadają w jury a "produkują" się Goście, oraz te gdzie bawią się wszyscy bez przerywania zabawy tanecznej( pociąg). Dobieramy zabawy i konkursy do stylu wesela, nie robimy zabaw "oklepanych" jak "krzesełka", "kareta". Bardzo często wymyślamy z nowożeńcami oryginalne zabawy, związane z ich pracą, hobby lub motywem przewodnim uroczystości. Do zabaw warto wykorzystać różne gadżety i akcesoria, które fajnie się później prezentują na zdjęciach i filmie z wesela, dodają kolorytu i są ciekawe.Bardzo fajnym rozwiązaniem są takie, w których bierze udział większość Gości są to zabawy integracyjne i taneczne.  Proponujemy zorganizować zabawy po posiłkach, żeby nie przerywać bloków muzycznych pomiędzy daniami.
Zabawy muszą być ciekawe i angażować do nich wszystkich Gości. Osoby nie biorące bezpośrednio w zabawie udziału powinny w nich uczestniczyć nawet w roli kibiców, żywiołowo reagować na to co się dzieje na środku. Idealnym rozwiązaniem są tutaj zabawy integracyjne z podziałem Gości na grupy.Zabawy taneczne typu Belgijka, Polonez, którym można rozpocząć wesele po pierwszym tańcu bardzo fajnie integrują Gości.Jesteśmy zdania, że na każdym weselu należy zorganizować jakieś aktywności dla Gości. Ma być wesoło jak na wesele przystało. 

Jak zorganizować swój ślub i wesele? 

Przez kilkanaście lat obserwowaliśmy jak wygląda wesele od środka. Podczas rozmów z Parami Młodymi dowiedzialiśmy się jakie największe dylematy mają Państwo Młodzi podejmując decyzję o organizacji ślubu i wesela.Organizacja tego wyjątkowego dnia w życiu każdej osoby, która decyduje się zawrzeć związek małżeński bardzo często spędza sen z powiek. Wybór daty, miejsca, znalezienie zespołu, dj-a, fotografa, obsługi Foto, Video, projektu zaproszeń, florystki atrakcji na wesele, stylu wesela to tylko część problemów przed którą stają organizatorzy.Bardzo często pomagamy i doradzamy Państwu Młodym przy tych bardzo kluczowych decyzjach. Przez kilkanaście lat pracy poznaliśmy większość lokali weselnych można powiedzieć, że nawet od "kuchni"... Wiemy jakie są plusy i minusy poszczególnych sal, jaka jest obsługa, jakie jest jedzenie, jak działa klimatyzacja itp. Wspólnie z Parą Młodą ustalamy scenariusz wesela dopasowany do gustów i oczekiwań Nowożeńców. 


Zapraszam Państwa do skorzystania z usługi Wedding Plannera czyli konsultanta ślubnego, który pomoże Wam zaplanować i zorganizować ten wyjątkowy dzień na miarę Waszych oczekiwań, budżetu i marzeń. Zaoszczędzicie czas, wyeliminujecie możliwość popełnienia błędu przy wyborze podwykonawcy. Na takim rozwiązaniu skorzysta również Wasze zdrowie a towarzyszący organizacji ślubu i wesela, oraz jego przebiegu stres i nerwy ograniczycie do minimum. Zaufajcie doświadczeniu. Usługa Wedding Plannera nie jest droga, bardzo często wynajęcie konsultanta zwraca się zaraz po podjęciu decyzji żeby powierzyć kompleksową organizacje osobie, która na codzień zajmuje się tą tematyką. Nic nie narzuca, spełnia Wasze oczekiwania i marzenia, jest stroną doradczą, a Wy na samym weselu będziecie mogli już tylko bawić się do białego rana i zadbać o swoich Gości. 

Wedding Planner czy warto go zatrudnić? Jaka jest jego rola?

Wedding planner. Większość Par Młodych decyduje się na planowanie wesela i ślubu po swojemu. Pary Młode bazują na poszukiwaniu lokalu i usługodawców na zaczerpniętej opinii od znajomych, przeszukując internet i co za tym idzie odbywają dziesiątki spotkań przez co tracą masę czasu i nerwów a Wedding Planner może zrobić to za nich.  W większości za organizacje wesela odpowiada Pani Młoda, która przez rok a nawet dłużej skrupulatnie planuje wesele, ten wyjątkowy dzień w swoim życiu. Przyszły mąż generalnie zgadza się na zaproponowane przez narzeczoną propozycje.I z jednym tutaj możemy się zgodzić. To Wasz ślub i wesele i ma być tak jak sobie wymarzyliście. W tym miejscu należy się zastanowić czy nie skorzystać z pomocy kogoś takiego jak Wedding Planner, czyli inaczej konsultant ślubny. Osoba z doświadczeniem, znająca doskonale branże weselną, lokale i mającą pomysły żeby Wasze wesele było wyjątkowe, inne niż wszystkie. Wedding Planner podczas kompleksowej organizacji wesela zadba o każdy szczegół zaczynając od umów z salą weselną, zaproponuje tylko sprawdzone i pewne firmy. Jednym zdaniem Wedding Planner pełni rolę "anioła stróża".W dzisiejszych czasach bardzo łatwo "naciąć" się na firmę z branży Foto, Video czy DJa, którzy podpiszą umowę ale na ślub czy wesele wyślą zastępcę samemu jadąc na inne zlecenie. W takiej sytuacji  w tym Waszym wyczekiwanym dniu zaczynają się "schody", niepotrzebne nerwy i niepewność. Podpisując umowę z salą weselną również mogą czyhać na Państwa niespodzianki... I ostatecznie cena z reklamy i umowy nie będzie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Oczywiście nie można założyć, że tak jest wszędzie i każdy usługodawca tak postępuje ale proszę mi uwierzyć, że takie sytuacje są na porządku dziennym. W Polsce Wedding Planner nie jest jeszcze tak popularny bo Młodym wydaje się, że planowanie wesela i kompleksowa organizacja wesela niosą za sobą dodatkowe i niepotrzebne koszty. Nic bardziej mylnego. Wynajmując kogoś takiego jak konsultant ślubny walczy on o Wasze interesy jak o swoje. Wedding Planner negocjuje warunki finansowe, sprawdza umowę a w dniu wesela sprawdza czy wszystko odbywa się zgodnie z ustaleniami. Współpracując z naszą firmą której domeną jest kompleksowa organizacja wesel otrzymują Państwo dodatkowo pełen wachlarz usług i atrakcji na wesele w bardzo atrakcyjnej cenie ponieważ jako jedni z nielicznych mamy większość usług własnych. Dzięki temu nie musimy proponować Państwu astronomicznych cen za usługę jaką jest kompleksowa organizacja wesela przez osobę jaką jest Wedding Planner. Zapraszamy serdecznie na niezobowiązujące spotkanie do naszego biura w Krakowie na którym nasz Wedding Planner pozna Państwa oczekiwania i marzenia związane z weselem i na tej podstawie przygotujemy najlepszą ofertę. Wybierając usługę Wedding Planner zaoszczędzicie czas, środki i w szczególności nerwy... 

Messenger messenger